A co przed treningiem ?

Tematem jednego z wcześniejszych artykułów była woda oraz jej wpływ na nasz organizm. Nikt nie ma wątpliwości co do jej korzystnych właściwości. Jednak jednym z często zadawanych pytań staje się : „Co pić przed treningiem? Czy sama woda wystarczy ? A może coś mocniejszego?”.

Jak powszechnie wiadomo przed wysiłkiem fizycznym również musimy ‘napoić’ nasze ciało. W przypadku osób aktywnych fizycznie najmniejsze odwodnienie – bo nawet 1% – powoduje obniżenie zdolności do treningu. Jednakże często – a niekiedy zbyt często – dajemy się zwieść etykietom i sięgamy po pierwszy lepszy energetyk, oferujący nam maksymalne obroty przy minimalnej pracy. Tak, tak ! A co ze składem takiego napoju ? Czy obróciliśmy butelkę w celu sprawdzenia jej zawartości ? Większość takich ‘wzmacniaczy’ bazowana jest na substancjach, których nazw nie tyle nie znamy, co nigdy ich nie słyszeliśmy. Możemy oczywiście stworzyć własny domowy napój, który będzie naszym budzikiem do działania. Aby jednak zaoszczędzić czas i ułatwić sobie wybór warto sięgnąć po naturalny napój pobudzający do pracy– Power Water’s. Ciężko nazywać go energetykiem, ponieważ nie posiada nic prócz alkaicznej wody źródlanej i organicznej kofeiny z nasion kawy. Jest więc w 100 % zdrowy i bezpieczny dla organizmu. Idealnie sprawdza się właśnie przed treningiem, gdyż doskonale nawadnia nasze ciało i działa na nie jak motor napędowy. A za miły załącznik można uznać to, iż wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej 😉 Dodatkowo Ci, którzy nie przepadają za ‘czystą’ wodą, w ofercie znajdą wodę o smaku różowego grejpfruta, mango oraz truskawkowym. Ta ostatnia oprócz przyjemnego smaku posiada aminokwasy BCAA, L- glutaminę oraz jabłczan cytruliny. To połączenie poza power’em na treningu czy zwiększaniu wydolności tlenowej pomaga regenerować się organizmowi i wpływa na proces powstawania mięśni. Dlatego też cieszy się największą popularnością wśród ćwiczących. A to tylko niektóre z właściwości tej wody.

Oczywiście nie jest powiedziane, że wody Power Water’s możemy stosować tylko przed treningiem i najlepiej tylko na siłowni. Nie ! Są to naturalne napoje, które potrafią wzmocnić i poprawić nasz nastrój nawet w pochmurny dzień. Nie musimy wykonywać jakichkolwiek ćwiczeń, aby korzystać i cieszyć się ich smakiem. Pamiętajmy, że nasz mózg pracuje nieprzerwanie i jemu też czasem potrzebne jest dodatkowe wsparcie, Power’owe wsparcie ! 😉