Białka z konopi

Suplementy białek nie muszą pochodzić od krowy, by były skuteczne. Podczas gdy białka serwatki zgarniają całą chwałę, białko konopi – jest jedną z najbardziej wszechstronnych roślin na ziemi – oferuje wysokiej jakości, ekologiczne źródło, które może wspierać zwiększenie masy mięśniowej, utratę tkanki tłuszczowej i wspiera osiąganie lepszych wyników .

Jeśli nadal uważasz konopie za zakazaną substancję, nadszedł czas, aby odkryć wiele sposobów, w jaki białko tej rośliny może pomóc w osiągnięciu Twoich celów – legalnie i bezpiecznie😊

Konopie są częścią gatunku Cannabis sativa, która obejmuje również marihuanę, ale ważne jest, aby zrozumieć, że są to dwie odrębne rośliny.
Konopia to roślina cudów, która jest uprawiana przez tysiące lat i ma wiele zastosowań leczniczych i przemysłowych.
Można z niej robić papier, odzież, biodegradowalne tworzywa sztuczne, farbę, izolację, biopaliwo, pasze dla zwierząt, żywność i wiele innych rzeczy.
Rośliny konopi, które można uprawiać w dzisiejszych czasach, są wyselekcjonowane , aby mieć mniej niż 0,3% THC, tyle by nie mieć one efektu psychoaktywnego po spożyciu.
Aby wytworzyć białko konopne, ekstrahuje się olej z nasion konopi, a pozostała pulpa jest przetwarzana w proszek.
Typowa 30-gramowa porcja proszku protein z konopi dostarczy 12-15 gramów białka.
Oprócz zawartości samego białka, proszki protein konopnych często zawierają dwa inne składniki, które wspierają zdrowie:
Błonnik

Konopie zawierają zarówno rozpuszczalny, jak i nierozpuszczalny błonnik.
Błonnik rozpuszczalny w białku konopi jest źródłem korzystnych bakterii trawiennych, które efektywnie wspomagają regulowanie cukru we krwi. Nierozpuszczalny błonnik wspomaga organizm w przemieszczaniu strawionych resztek pożywienia w układzie pokarmowym
Błonnik jest również świetnym zapychaczem , co sprawia, że konopna białka jest doskonałym wyborem do stosowania we wszelkiego rodzaju shake’ach. W związku z tym może być lepszym wyborem niż białko serwatkowe, które praktycznie nie ma błonnika.
Białko konopne często oferuje trzy gramy tłuszczu na porcję, pochodzące z kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które uznano za wspomagające zdrowie serca. Omega-3 są trudne do spożycia w źródłach innych niż ryby, a zawartość koncentratu kwasów stearynowych (rodzaj omega-3) sprawia, że jest to dobra alternatywa dla tych, którzy nie jedzą ryb.

Dodatkowo badanie z 2012 roku w czasopiśmie Food Chemistry wykazało, że białko konopi może walczyć z wolnymi rodnikami, a zatem może być dodawane do suplementów diety, aby zapobiec stresowi oksydacyjnemu.
Białko konopi jest łatwo przyswajalne przez organizm ludzki i łatwo przez nie trawione . W czasopiśmie “Agricultural and Food Chemistry” stwierdzono, że szybkość absorpcji białka jest porównywalna do kazeiny (popularny dodatek białka mleka). Naukowcy stwierdzili, że strawność białka konopnego jest równa lub większa niż w przypadku innych ziaren, orzechów i nasion.

Konopie to duży wybór białek dla osób stosujących dietę roślinną. Jest bogata w większości aminokwasów, więcej niż białko ryżowe i nie zawiera inhibitorów trypsyny, które są powszechne w proszkach białka sojowego, które utrudniają trawienie białka w żołądku i jelicie cienkim.