Cwiczenia na nogi i pośladki 

1. Wypychania miednicy. (Załączone dwa zdjęcia – pozycja wyjściowa i końcowa) Połóż się na plecach, ugnij kolana pod katem 45* a następnie napinając mięśnie pośladkowe unieś miednice do góry. 

2. Połóż się na plecach, ugnij kolana pod katem 45* , unieś jedną nogę w górę a następnie napinając mięśnie pośladkowe unieś miednice do góry. Wykonaj serie 20 powtórzen na jedną, a następnie na drugą nogę. 

3. Wykroki ze skrętem tułowia. Załączone dwa zdjęcia – pozycja wyjściowa i końcowa. Wykonaj daleki wykrok nogą w przód, tak aby kolano nogi wykrocznej nie przekraczało linii palców u stop, a następnie skręć tułów w stronę nogi wykrocznej i wróć, po wykonaniu jednego powtórzenia zmień nogę. 

4. Przysiad sumo. Załączone dwa zdjęcia – pozycja wyjściowa i końcowa. Stan w szerokim rozkroku z palcami skierowanymi na zewnątrz. Chwyć piłkę lub inne obciążenie a następnie wykonaj przysiad zachowując prosta sylwetkę. Schodząc w dół Kolana kieruj wzdłuż linii palców. 

5. Przysiad z piłka. Ustaw stopy na szerokość bioder lub delikatnie szerzej. Wykonaj przysiad jednocześnie unosząc rece w przód i zachowując proste plecy. Wychodząc do góry, opuszczasz rece wzdłuż ciała. 

6. Martwy ciąg na jednej nodze. Załączone dwa zdjęcia – pozycja wyjściowa i końcowa. Stan na jednej nodze, delikatnie uginając kolano, a następnie postaraj się dotknąć piłka podłoża tworząc tzw wagę. Tylna noga powinna zostać uniesiona do poziomu. 

Zdjecie1
Zdjecie2
Zdjecie3
Zdjecie4
Zdjecie5
Zdjecie6
Zdjecie7
Zdjecie8
Zdjecie9
Zdjecie10