Grillowanie po naszemu

Sezon na grilla możemy oficjalnie uznać za rozpoczęty😊 Jest to więc doskonały moment na wprowadzenie kilku zdrowych nawyków grillowania. Mało kto, wie jak jakich zasad należy przestrzegać co powoduje, że spożywamy potrawy, które nie do końca służą naszemu zdrowiu. 

Pierwszy najpopularniejszy błąd to zbyt długi czas grillowania. W efekcie mięso czy warzywa ma zwęglone skórki. Wbrew różnym opiniom i zdaniom odradzamy jedzenie takich produktów. Z pewnością nie przysłużą się naszemu zdrowiu.  

Drugi: idziemy na łatwiznę. Zamiast samodzielnie przyrządzić dodatki kupujemy gotowce w sklepach. One również nie mają najkorzystniejszego wpływu na nasz organizm. Przecież Internet aż pęka od przeróżnych, zdrowych przepisów, nie koniecznie wyszukanych, a równie smacznych. Z pewnością większość składników znajdziesz w domowej lodówce i spiżarce, a samo przyrządzenie zajmie zaledwie kilka minut. To takie proste! Spróbuj choć raz przyrządzić własnoręcznie takie cudo, a zaręczam, że nigdy nie wrócisz do starych nawyków. 

Czwarty: niestety nie końca czyścimy ruszt po poprzednim użyciu, przez co nową żywność grillujemy na mnóstwie zwęglonych pozostałości jedzenia.  Wiele z nas stosuje jednorazowe tacki aluminiowe. Ich użycie ma jednak tylu samo zwolenników co przeciwników, a badania na temat bezpieczeństwa ich stosowania nie są jednoznaczne. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest porządne szorowanie po każdorazowym użyciu, i nie przygotowywanie potraw na otwartym ogniu.

To tylko kilka prostych zasad, które warto zmienić, by jeść potrawy z grilla bez szkody dla naszej sylwetki, a przede wszystkim smacznie i zdrowo.