Jak aktywnie spędzać wolny czas ?

Obecnie często borykamy się z problemem znalezienia wolnej chwili, którą moglibyśmy poświęcić tylko sobie. W natłoku codziennych obowiązków – praca, dzieci, dom- trudno znaleźć odskocznię, która byłaby relaksem bez jednoczesnego marnowania czasu – którego i tak jest zawsze zbyt mało.

Kiedy jednak uda nam się uchwycić tę chwilę warto pomyśleć o dobrym i pożytecznym jej zaplanowaniu. I nie mówimy tutaj o sprzątaniu mieszkania. Wolny czas jest WOLNY od wszelkich ‘robót’ domowych czy tych związanych z pracą. To czas dla Ciebie, co nie znaczy, że nie możesz spędzić go z najbliższymi. Niestety, wiele z nas wybiera bezsensowne wpatrywanie się w telewizor lub… spanie. Sprawia to, że jesteśmy jeszcze bardziej senni i rozdrażnieni, a chyba nie takiego efektu oczekujemy. Lepszą inicjatywą będzie więc aktywność fizyczna. Jakakolwiek dawka ruchu, nawet ta najmniejsza powoduje pobudzenie do działania naszego organizmu. Mimo wysiłku jaki odczuwa wtedy nasze ciało, jest ono mniej napięte i bardziej przygotowane na wyzwania dnia kolejnego. Po dobrym dotlenieniu komórek i narządów, lepiej śpimy, dzięki czemu nasz organizm szybciej się regeruje. Najlepszym pomysłem będzie bieganie. Nie na czas, nie na wynik, ale dla przyjemności, dla własnej satysfakcji. Innym rozwiązaniem jest siłownia lub po prostu ćwiczenia w domu – to jedna z najczęściej wybieranych form aktywności. Jest to świetny sposób na odcięcie się od wszelkich stresów. Istnieje wiele różnych programów treningowych, z których możemy wybrać ten najbardziej nam odpowiadający i dopasowany do stopnia zaawansowania i czasu. W takiej sytuacji dużym ułatwieniem jest strona internetowa stworzona właśnie dla osób, które chcą cieszyć się treningiem bez wychodzenia z domu. Fitme.pl to pierwszy i jedyny w swoim rodzaju system treningów online, w którym wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Na platformie przez kilkanaście godzin na dobę można dołączyć do treningów prowadzonych przez profesjonalistów, dzielić się opiniami i poszukiwać nowych wyzwań. Myśląc z kolei o czasie z rodziną, warto wybrać się na spacer (nie zrażając się pogodą za oknem) czy przejażdżkę rowerową. Dobrym sposobem będą również zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu, wszelkiego rodzaju gry, w których będziemy mieć aktywny udział.

Pamiętajmy, niezależnie od tego co wybierzemy – najważniejsze jest to, abyśmy cieszyli się tym czasem, aktywnym czasem 😉