Poświąteczny detox

W poświąteczny poranek wiele z nas odczuwa zmęczenie i przejedzenie. Stając na wadze widzimy dodatkowe kilogramy i zastanawiamy się jak to możliwe. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które w szybkim czasie pomogą nam powrócić do wagi sprzed świąt.
Zacznij od picia szklanki ciepłej wody z sokiem z cytryny codziennie rano na czczo. W Internecie znajdziesz mnóstwo wpisów odnośnie licznych zalet takiego napoju, nie sposób jednak nie przypomnieć, że przede wszystkim przyspiesza metabolizm i oczyszcza organizm. W okresie „poświątecznego detoxu” jedz dużo więcej warzyw, najlepiej różnokolorowych. Warzywa to olbrzymia dawka błonnika pokarmowego, który w naturalny sposób przyśpiesza trawienie i wspomaga pracę jelit. Cześć posiłków np. II śniadanie i podwieczorek możesz zastąpić koktajlami owocowo- warzywnymi. W ten sposób dostarczysz organizmowi wiele cennych witamin i energię. Pamiętaj, by powrócić do spożywania 5 posiłków dziennie o stałych porach, bez podjadania świątecznych resztek.
Przesyłam również przepis na pyszny koktajl, który kilkanaście miesięcy temu odkryłam na jednym z blogów internetowych. Od tamtej pory stosuję go nie tylko w okresie poświątecznym ale także po każdej imprezie, na której moja silna wola okazała się jednak niewystarczającą, by oprzeć się pysznością na stołach. Kupując produkty zadbaj by były najwyższej jakości.

Koktajl Detoksykujący
– 1/2-1 seler naciowy
– 1 łyżeczka startego imbiru (lub kawałek świeżego imbiru)
– 2 duże garście szpinaku
– 1/2 jabłka- 1/2 ogórka
– 200 ml wody kokosowej, najlepiej organicznej ( do kupienia na www.cocoheaven.pl)
– sok z 1/2 cytryny
– listki świeżej mięty
– lód w kostkach (5-6 kostek)